Co sie dzieje pomocy

Neron57
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2020, 11:08

Co sie dzieje pomocy

Post autor: Neron57 »

Witam. roslinki z pestek odmiana candy crush plus 3 gratisy.stoją w namiocie 2 tydzien niestety nie chcą się ruszyć a wręcz umierają do tego te długie łodygi. Nie wiem co robić temperatura 30 wilgotność 75%.lampy Mars Hydro 2000 tsw.ziemia Coco.pomocy
Załączniki
7B2AC23A-38CF-4611-AE58-0E761BE2F500.jpeg
7B2AC23A-38CF-4611-AE58-0E761BE2F500.jpeg (4.63 MiB) Przejrzano 8352 razy
Awatar użytkownika
Jan Kowalski
Posty: 24
Rejestracja: 13 gru 2017, 20:34

Re: Co sie dzieje pomocy

Post autor: Jan Kowalski »

Raczej nic z tego nie będzie. Po prostu tragedia.
1. Problem z oświetleniem, wypinają się w górę szukając światła. Przez to są te chude długie łodygi.
2. Podłoże, coś jest z nim nie tak. Nie jestem specjalistą od Coco podłoża, ale tutaj ewidentnie jest coś źle zrobione.
3. One są marne, albo mają totalne niedobory, albo coś je popaliło, może dałeś za dużo nawozu. Listki tych roślin są wręcz żółte, nie wiem czy to kwestia kolorów zdjęcia, ale jeśli mają taki kolor to są w tragicznym stanie.
Awatar użytkownika
SpalonyAktywista
Posty: 71
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:05

Re: Co sie dzieje pomocy

Post autor: SpalonyAktywista »

Uprawa na podłożu Coco różnie się od tej na glebie-w ziemi. Najlepiej używać Coco jako dodatek a nie jako całkowite podłoże. Coco w przeciwieństwie do ziemi nie zawiera żadnych substancji odżywczych, co widać po roślinach na zdjęciu, są efekty Coco, czyli totalny niedobór substancji odżywczych, przez to rośliny są marne, te praktycznie umierają.

Uprawa na samym Coco jest trudniejsza, wymaga większego doświadczenia growera. Przy uprawie na samym podłożu Coco nie można stosować nawozów organicznych a tylko mineralne. Należy również kontrolować bardzo dokładnie pH. Wydaje mi się że w tej uprawie pH jest złe i to też wpłynęło na tragedię tych roślin.
Awatar użytkownika
wygwizdane
Posty: 40
Rejestracja: 04 sie 2020, 11:31

Re: Co sie dzieje pomocy

Post autor: wygwizdane »

żółte liście mogą być wynikiem braku kluczowych substancji odżywczych w glebie
ODPOWIEDZ