Jak przechowywać nasiona

gandzior
Posty: 47
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:25

Jak przechowywać nasiona

Post autor: gandzior » 14 maja 2018, 4:45

pomyslalem ze zapodam maly poradnik jak przechowywac nasiona :
JAK PRZECHOWYWAĆ NASIONA KONOPI

WILGOTNOŚĆ POWIETRZA

Nasze nasiona marihuany mogą być przechowywane w chłodnym i suchym miejscu. Duże skoki temperatury i wilgotność powietrza są szkodliwymi czynnikami dla nasion marihuany. Najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przechowywanie nasion, jest włożenie ich do zamykanego, plastykowego pojemnika i przechowywanie w ciemności.
HumidityNasiona marihuany są żywymi organizmami. Podczas ich przechowywania znajdują się w fazie spoczynku.

Ale jak tylko nasiono marihuany znajdzie się w kontakcie z wilgocią, zostają uwolnione substancje odżywcze, zawarte w nasionach i rozpoczyna się proces kiełkowania. W przypadku długiego przechowywania nasion marihuany, zaleca się, aby wilgotność powietrza nie przekraczała 9%. Wszystkie nasze nasiona są pakowane próżniowo. Jeśli opakowanie pozostaje zamknięte, oczywiście sprawa wilgoci nie jest istotna. W każdym razie zalecane jest przechowywanie nasion w chłodnym i ciemnym miejscu.


TEMPERATURA

Nasiona marihuany dobrze znoszą niskie temperatury. Najlepszym miejscem do ich przechowywania jest lodówka lub zamrażarnik. Jeśli nasiona przechowywane są w lodówce, lepiej nie wyciągać ich z niej za często.

TemperaturePowoduje to skoki temperatury, które mogłyby je uszkodzić. Jeśli zdecyduje się na wykorzystanie nasion, lepiej pozwolić im się zaaklimatyzować, w ich opakowaniu, aby spokojnie osiągnęły temperaturę pokojową.


ŚWIATŁO

Światło, tak jak wilgoć, jest jednym z czynników, które powodują rozpoczęcie procesu kiełkowania nasion. Unikajcie wystawiania nasion na bezpośrednie światło.

LightW ten sposób zdolność kiełkowania i długotrwałość nasion pozostają optymalne.

Awatar użytkownika
Skun
Administrator
Posty: 20
Rejestracja: 23 wrz 2016, 10:37

Re: Jak przechowywać nasiona

Post autor: Skun » 15 maja 2018, 19:58

Profesjonalną informację jak przechowywać nasiona marihuany znajdziecie tutaj: https://thc-thc.pl/jak-przechowywac-nasiona/

ODPOWIEDZ
meble kuchenne wrocław warszawa kraków

Wróć do „Kiełkowanie Nasion Marihuany”