Spowolniony wzrost guzów u myszy laboratoryjnych dzięki marihuanie

AcapulcoRed
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2016, 13:02

Spowolniony wzrost guzów u myszy laboratoryjnych dzięki marihuanie

Post autor: AcapulcoRed » 21 paź 2016, 14:14

Nowe substancje czynne, o które w tym przypadku chodzi to kanabinoidy. Nowe w sensie, że jeszcze nie zbadane naukowo. Tysiące lat temu ludzie używali konopi indyjskich jako lekarstwo. Kannabinoidy to substancje z tej rośliny, które są odpowiedzialne za high - i które mogą hamować wzrost komórek nowotworowych.
mysz-marihuana-leczenie-guzy-1.png
mysz-marihuana-leczenie-guzy-1.png (73.76 KiB) Przejrzano 3250 razy
Przynajmniej w eksperymentach z komórkami nowotworowymi w laboratorium - czyli w pierwszym etapie badań - kilkakrotnie się to udało. Badania przeprowadzone w ubiegłym roku wykazały, że dronabinol, syntetycznie wytwarzane THC spowolniło wzrost komórek białaczkowych. W dalszych badaniach laboratoryjnych kanaibinoidy okazały się skuteczne w walce z różnego rodzaju komórkami nowotworowymi.

W doświadczeniach na zwierzętach - czyli drugiej wczesnej fazie testów - kanabinoidy hamowały wzrost guza niektórych rodzaji nowotworów. U myszy konopie pomogły w walce z rakiem piersi, z już powstałymi przerzutami. W tym przypadku przerzuty rozwijały się o wiele wolniej.

Kanabinoidy pomogły nawet myszom, którym wszczepiono komórki glejaka. W przypadkach, gdy myszy otrzymały tą substancje, naświetlania komórek rakowych przynosiły większe skutki. Glejaki to agresywny rodzaj nowotworu ośrodkowego układu nerwowego, który zwykle występuje w mózgu. Także w przypadku raka wątroby kannabinoidy okazały się być skuteczne, niestety tylko w eksperymencie z myszami.

ODPOWIEDZ
meble kuchenne wrocław warszawa kraków

Wróć do „Medyczna Marihuana”