Marihuana jako antybiotyk przyszłości

Awatar użytkownika
MarysiaKonopnicka
Posty: 78
Rejestracja: 10 paź 2016, 12:52

Marihuana jako antybiotyk przyszłości

Post autor: MarysiaKonopnicka »

marihuana-antybiotyk-lekarstwo-1.jpg
marihuana-antybiotyk-lekarstwo-1.jpg (45.07 KiB) Przejrzano 6154 razy
Nie zważywszy na prohibicję, nowoczesna nauka odkrywa coraz więcej terapeutycznych możliwości użytku marihuany. Tym sposobem taka prymitywna i prosta roślina, jaką jest konopia, może stać się jednym z najskuteczniejszych antybiotyków jakie są dostępne na świecie.

Konopia już od wieków była używana jako lek. Jej antyseptyczne, uspokajające i przeciwbólowe działanie było powszechnie znane między innymi w Europie, w starożytnych kulturach egipskich, afrykańskich i południowoamerykańskich.

Dzięki swej wyjątkowej, naturalnej, przeciwgrzybicznej, antybakteryjnej i przeciwzapalnej zdolności pochłaniania wilgoci konopia jest wykorzystywana przez ludzi w celach terapeutycznych.

Wytworzone przez marihuanę terpeny i kannabinoidy działają jak układ odpornościowy roślin. Substancje te są znane jako anty-zapalne, silne przeciwutleniacze i użyteczne z powodu szerokich możliwości psychologicznych.

Jedno z badań brytyjskich i włoskich naukowców z 2008 roku odkryło na nowo znane przez stare ludy antybakteryjne działanie konopi. Zespół Giovanniego Appedino i Simona Gibbonsa odkrył, że kanabinoidy niszczą szkodliwe bakterie w inny sposób, niż przez człowieka stworzone antybiotyki.
Ponadto kanabinoidy są odporne na triki, jakie stosują supermikroby, aby obejść działanie antybiotyku i niszczą bakterie MRSA, które są odporne na metycylinę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Medyczna Marihuana”