Filtry z węgla aktywnego - Filtr z plastikowych koszy i dwóch butli 5l

Awatar użytkownika
SpalonyAktywista
Posty: 71
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:05

Filtry z węgla aktywnego - Filtr z plastikowych koszy i dwóch butli 5l

Post autor: SpalonyAktywista »

EKONOMICZNA budowa filtra w tym przypadku bez węgla aktywowanego - ale radzę go zastosować z oczywistych powodów. UWAGA filtr wymaga wydajnej mocnej wentylacji

Przy budowie boxu używałem różnych materiałów tłumiących dźwięki zapach itp. No ale trza było jeszcze zmajstrować filtr powietrza... wpadłem na pewien pomysł.

Wykorzystałem wełne mineralną 8cm firmy URSA ceny są różne.. od 4 do 20 zł za kawałek 130x70 cm to zależy.. ale jeden w zupełności wystarczy. - Jakiś budowlany
Potrzebne są dwa baniaki 5 L
Dwa metry wełny coś w stylu watoliny metr bieżący to około 4 zł. LeroyMerlin
Nożyczki
Taśma samoprzylepna
Dwa kosze na śmieci z dziurkami, dobrze jest kupić firmy Curver bo mają dobrejn jakości plastik i nie pęka przy cięciu, jest po prostu elastyczny 3 pln szt. - LeroyMerli
Przewód wentylacyjny.. najlepiej taki elastyczny 1 metr 8-10 zł. LeroyMerlin
No i oczywiście wentylator wyciągający powietrze z Boxa- 18 pln Obi

Dno kosza wypełniłem nieco watą aby filtr miał na czym legnąć
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-1.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-1.jpg (77.02 KiB) Przejrzano 7669 razy
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-2.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-2.jpg (173.48 KiB) Przejrzano 7669 razy
Dwa baniaczki - odcinamy "gówke" z obu i wtykamy jeden w drugie. Trzeba w nich ponawiercać dużo dziurek.. ja użyłem do tego wiertarki coby były w miare okrągłe Potem wpychamy jeden w druki i zaklejamy taśmą. Z jednej strony trzeba wyciąć otwór średnicy przewodu wentylacyjnego. Potem owijamy kilkoma warstwami wełny/watoliny i zaklejamy taśmą.
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-3.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-3.jpg (110.77 KiB) Przejrzano 7669 razy
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-4.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-4.jpg (156.68 KiB) Przejrzano 7669 razy
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-5.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-5.jpg (159.76 KiB) Przejrzano 7669 razy
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-6.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-6.jpg (143.02 KiB) Przejrzano 7669 razy
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-7.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-7.jpg (124.64 KiB) Przejrzano 7669 razy
Teraz trza przymierzyć kosze i wyciąć w jednym z nich otwór na przewód wentylacyjny.
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-8.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-8.jpg (137.32 KiB) Przejrzano 7669 razy
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-9.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-9.jpg (95.63 KiB) Przejrzano 7669 razy
Następnie wypychamy środek wełna tak aby już zrobiony tubus z baniaczków i wełny się zmieścił. Nie oszczędzajcie wełny
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-10.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-10.jpg (131.98 KiB) Przejrzano 7669 razy
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-11.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-11.jpg (121.67 KiB) Przejrzano 7669 razy
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-12.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-12.jpg (167.22 KiB) Przejrzano 7669 razy
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-13.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-13.jpg (128.13 KiB) Przejrzano 7669 razy
Teraz już wystarcz nieco poupychać przy wylocie waty, pouszczelniać, sklecić te dwa kosze razem. Mogą być śruby lub taśma jak kto woli.
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-14.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-14.jpg (153.17 KiB) Przejrzano 7669 razy
Wystarczy doczepić przewód wentylacyjny i wentylatorek - minimum 100cm3/h musi być dosyć wydajny żeby przepchać to całe powietrze przez te góry waty i małe otworki Inaczej nie ma to sensu. Już zawieszony filterek na miejscówce.
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-15.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-15.jpg (211.14 KiB) Przejrzano 7669 razy
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-16.jpg
Filtry-z-węgla-aktywnego-Filtr-z-plastikowych-koszy-i-dwóch-butli-5l-16.jpg (128.03 KiB) Przejrzano 7669 razy
Myślałem, że filtr będzie się spisywał nijak.. bo nie ma węgla aktywowanego ALE ! tutaj mnie bardzo miło zaskoczył bo zapach jest praktycznie nie wyczuwalny! ! Box jest doskonale uszczelniony także zapach dopiero wydobywa się przy otwrtych drzwiczkach. W środku mam kilka ww i czuje że filtr podołałby nawet jakiemuś Skunkowi. A to wszystko przy sporym oświetleniu 900W.
ODPOWIEDZ