Budowa siatki do Scrog

Awatar użytkownika
SpalonyAktywista
Posty: 71
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:05

Budowa siatki do Scrog

Post autor: SpalonyAktywista »

Opisze jak ja sobie z tym fantem poradziłem. Siatka tak jak wyzej pisałem moze byc wykonana z roznych materiałow. Wazne jest to zeby była stabilna oraz przymocowana do doniczki. Do budowy siatki potrzebowalem:

listwy...jak sie nie ma w piwnicy do w stolarskim 50gr/mb...dla jednej siatki, potrzeba ok 2-3m takiej listwy zalezne jest to oczywiscie od wielkosci danej siatki
sznurek...nie moze byc za gruby ani za cienki wazne zeby był wytrzymały
blacho wkrety(chyba tak sie to nazywa Embarassed ) do przymocowania siatki do doniczki(z zalozeniem ze doniczka,wiaderko jest plastikowe)
gwoździe-do zbicia listewek razem
młotek
piłka, ja machałem samym wkładem
miara
Budowa-siatki-do-Scrog-1.jpg
Budowa-siatki-do-Scrog-1.jpg (196.29 KiB) Przejrzano 7850 razy
Na poczatku musimy sie zastanowaic jak duza ma byc siatka. Jest to przewaznie zalezne od wielkosci boxa i od ilosci roslin w boxie. Całosc nalezy tak wymierzyc zeby zeby maxymalnie wykorzystac miejsce. Jesli mamy boxa w ksztalcie kwadratu to jest to dosc proste. Jesli mamy inne kształty, trapez, romb wtedy musimy troche pokombinowac i zbijac listwy pod odpowiednim katem.

Krok po kroku:
Ucinamy listwy na odpowiednia długość, 4 listwy na sama siatke oraz 2-3 listwy ktore beda łaczyc siatke z donica.
Zbijamy listwy za pomoca gwozdzi, ewentyualnie mozna owinac rogi tasma dla wzmocnienia, lecz dwa gwozdki całkowicie wystarczy
Budowa-siatki-do-Scrog-2.jpg
Budowa-siatki-do-Scrog-2.jpg (136.03 KiB) Przejrzano 7850 razy
Gdy mamy juz zbita rame, nalezy wymieżyć dlugosc wszystkich scianek oraz podzielic je przez ilosc cm zaleznie od tego jak duze chcemy miec oczka. Chodzi poprostu o to zeby oczka była rozstawione rownomiernie. Np przy dlugosci boku 37cm chcac miec oczka 4,5cm (moim zdaniem oczko 4,5x 4,5cm to jest optymalna wielkosc) musimy dodac 1mm do kazdego oczka zeby rozstawiły sie miejwiejcej rownomiernie. Gdybysmy zaznaczali od poczatku co 4,5cm zostałby nam 1cm a takie oczko nie jest uzyteczne.
Budowa-siatki-do-Scrog-3.jpg
Budowa-siatki-do-Scrog-3.jpg (158.72 KiB) Przejrzano 7850 razy
Gdy mamy zaznaczone miejsca gdzie pojdzie siatka, robimy rowki w nich piłka. Inaczej cała siatka by ruszała sie po listwach i w ogole nie dało by sie jej zalozyc. Rowek powinnien byc dosc sporawy, wtedy łatwiej sznurek łatwiej owijac na listewkach...gdzies na 3-4mm głeboki
Budowa-siatki-do-Scrog-4.jpg
Budowa-siatki-do-Scrog-4.jpg (115.53 KiB) Przejrzano 7850 razy
Teraz biezemy sznurek i oplatamy jedna strone jak na zalaczonym obrazku (robimy zalozmy pion). Ja wykonomałem to bez przecinania sznurka. Troche jest to skomplikowane ale na pewno sobie poradzicie. Pamietajcie zeby sznurek był na piety.
Budowa-siatki-do-Scrog-5.jpg
Budowa-siatki-do-Scrog-5.jpg (171.53 KiB) Przejrzano 7850 razy
Budowa-siatki-do-Scrog-6.jpg
Budowa-siatki-do-Scrog-6.jpg (123.42 KiB) Przejrzano 7850 razy
Teraz robimy poziom. Dobrze jest owinac kazdy sznurek pionu tak jak na zalaczonym obrazku. Wtedy siatka jest mocniejsza oraz dodatkowo mozemy sobie regulowac wielkosc kazdego oczka. Ten manewry wykonałem pojedynczymi sznurkami. Nie jednym jak pion. Lecz tutaj style sa dowolne
Budowa-siatki-do-Scrog-7.jpg
Budowa-siatki-do-Scrog-7.jpg (145.15 KiB) Przejrzano 7850 razy
Budowa-siatki-do-Scrog-8.jpg
Budowa-siatki-do-Scrog-8.jpg (172.48 KiB) Przejrzano 7850 razy
Teraz nalezy całosc przmocowac do doniczki. Ja zrobiłem to rozniez listwami.Listwy gwozdzkami do siatki z drugiej strony przymocowac do iwaderka.Uzyłem wkretow, weszły w wiaderko jak w masło. W kazde inny plastik tez powinien wejsc i sie trzmac taki wkret. W listwie tez bez problemu sie go wkreca.
Budowa-siatki-do-Scrog-9.jpg
Budowa-siatki-do-Scrog-9.jpg (191.12 KiB) Przejrzano 7850 razy
ODPOWIEDZ