Klonowanie w torfowych krążkach

Awatar użytkownika
SpalonyAktywista
Posty: 71
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:05

Klonowanie w torfowych krążkach

Post autor: SpalonyAktywista »

Jest to bardzo prosta metoda klonowania każdy sobie poradzi

Potrzebne przedmioty
Pojemnik z ciepłą wodą. (sprawdź czy woda ma neutralne ph 7.0 ,polecam reverse osmosis filters -- będziesz miał pewność że woda jest czysta, tylko nie kupuj za drogiego).
para szpiczastych nożyczek.
Czysty , i ostry nóż (najlepiej żyletka).
Ukorzeniacz w proszku lub płynie.
Torfowe doniczki np. firmy jiffy -- ewentualnie możesz wybrać inne przyjazne korzeniom [medium]
250 ml . kubki plastikowe (najlepiej przeźroczyste ,będziesz mógł oglądać rozwój korzeni bez otwierania).
Taśma klejąca.
Wykałaczka lub mały gwóźdź.
Zdrowa matka z której odetniemy klony.

Ułóż wszystko w zasięgu ręki
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-1.jpg
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-1.jpg (89.07 KiB) Przejrzano 7777 razy
Włóż torfowe krążki do ciepłej wody o ph 7.0 do czasu aż osiągną maxymalną wielkość. Po wyciągnięciu z wody, lekko ściśnik każdy krążek
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-2.jpg
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-2.jpg (65.42 KiB) Przejrzano 7777 razy
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-3.jpg
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-3.jpg (79.16 KiB) Przejrzano 7777 razy
utnij ładniejsze gałązki aż otrzymasz "małe drzewko"' -- niższe odgałęzienia powinny być ucięte.
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-4.jpg
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-4.jpg (73.31 KiB) Przejrzano 7777 razy
Utnij klona pod kątem 45 stopni, zamocz w wodzie,a potem w ukorzeniaczu, używając wykałaczki lub małego gwoździa, zrób dołek , nie głębszy niż 1 cm
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-5.jpg
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-5.jpg (79.17 KiB) Przejrzano 7777 razy
lekko, ale zdecydowanie, włóż klona do dołka aż poczujesz opór (upewnij się że klon siedzi dość głęboko) i ściśnij ściany medium wokół zasadzonego klona
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-6.jpg
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-6.jpg (73.67 KiB) Przejrzano 7777 razy
Włóż doniczkę do kubka , Użyj innego (przytwierdź za pomocą taśmy klejącej) jako przykrywka i jeśli możesz dołącz do kwiatków siostry Ja mam osobny kubek dla każdego klona , ale komercyjni growerzy sadzą po kilka torfowe doniczki nie są dla każdego ; niektórzy plantatorzy ich nie lubią. Kiedy klony już się ukorzenią możesz je łatwo przesadzić do większej doniczki. Ja lubię przejrzyste kubki, ponieważ od razu widzę kiedy pojawią się korzonki i mogę od razu przesadzić do większej doniczki. Oznacz każdego klona datą posadzenia, sprawdź korzenie 8/9 dnia. niektóre mogą dłużej puszczać korzonki . Jeżeli końcówki niektórych liści zaczną żółknąć, to nie musisz się martwić, to oznacza że energia witalna z liści poszła w rozwój korzeni
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-7.jpg
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-7.jpg (78.32 KiB) Przejrzano 7777 razy
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-8.jpg
Klonowanie-w-torfowych-krążkach-8.jpg (101.51 KiB) Przejrzano 7777 razy
Następnym razem jak będziesz chciał sklonować roślinkę, spróbuj tej metod , sam się zdziwisz jakie to łatwe !!
ODPOWIEDZ