Autoflower, bardzo małe topki w 10. tygodniu. CFL 125+30W

zabitczak
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2021, 16:12

Autoflower, bardzo małe topki w 10. tygodniu. CFL 125+30W

Post autor: zabitczak »

Rośliny są obecnie w 10. tygodniu życia, martwią mnie trochę rzadkie topy, jako że to są automaty. Na dwóch pierwszych zdjęciach jakiś gratis Auto AK, na trzecim Dutch Passion Auto Mazar.

AK:
Obrazek
Obrazek

Mazar:
Obrazek

Czy spuchną jeszcze jeśli je przytrzymam? Czy to już raczej finał? Wczoraj ostatni raz dałem im jeść, planowałem jeszcze dwa tygodnie lać wodę.

Wszystko pod CFL 125W dual + mała doświetlająca 30W. Zwykła ziemia, nawożona nawozami biobizz, pH w normie.

Najbardziej martwi mnie ten Mazar, chociaż w sumie przez większość życia wlókł sie około tygodnia-poltora za AK.
Awatar użytkownika
SpalonyAktywista
Posty: 71
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:05

Re: Autoflower, bardzo małe topki w 10. tygodniu. CFL 125+30W

Post autor: SpalonyAktywista »

One spuchną na bank ! Są w początkowej fazie kwitnienia. Który nawóz Biobizz lejesz im na kwitnienie? Obyś nie pomylił nawozy bo jeśli dajesz ten na wzrost, to on będzie blokował kwitnienie i dlatego tak długo to trwa. Ale ogólnie rośliny wyglądają dobrze, młode topy ładnie się zawiązują. Żeby Ci nie przyszło do głowy ścinać tych roślin bo one są na 100% w początkowej fazie kwitnięcia.
zabitczak
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2021, 16:12

Re: Autoflower, bardzo małe topki w 10. tygodniu. CFL 125+30W

Post autor: zabitczak »

Od rozpoczęcia kwitnięcia zmniejszyłem bio grow do 1ml/l, bloom i top max lałem po 4ml/l. Ostatnie karmienie już tylko bloom i topmax.

Raczej nie planowałem ścinać ale bardzo mnie zmartwiły te topy, w końcu to automaty i to już w 10. tygodniu. Do tego przez całe ich życie były piękne, żadnych przebarwień na liściach, żadnych problemów. Stąd moje zdziwienie że nie chcą puchnąć po 10 tygodniach. Mój pierwszy grow (z praktycznie tym samym sprzętem) był bardziej upasiony po tym czasie [trawka]

Pewnie przedłużę im karmienie o jakiś tydzien-dwa w zależności od tego, jak będą wyglądac
Awatar użytkownika
SpalonyAktywista
Posty: 71
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:05

Re: Autoflower, bardzo małe topki w 10. tygodniu. CFL 125+30W

Post autor: SpalonyAktywista »

Bio-Grow jest na fazę wzrostu i w momencie kiedy widzisz pierwsze preflowery odstawiasz go i stosujesz tylko Bio-Bloom na fazę kwitnienia. W przeciwnym wypadku będziesz opóźniał kwitnienie.
ODPOWIEDZ