Fotoperiodyzm u roślin co to jest?

Kurła96
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2019, 15:33

Fotoperiodyzm u roślin co to jest?

Post autor: Kurła96 »

Jestem początkującym, przyszłym plantatorem [plant] Na razie jestem na etapie teorii, dużo czytam. I mam pytanie co to jest fotoperiodyzm u roślin konopi?
Awatar użytkownika
Blancior
Posty: 22
Rejestracja: 07 paź 2016, 0:07

Re: Fotoperiodyzm u roślin co to jest?

Post autor: Blancior »

Konopie indyjskie, ale te pełno sezonowe reagują na zmianę światła, czyli w momencie jak dzień staje się krótszy zaczynają kwitnąć. I te konopie (pełno sezonowe) będą właśnie fotoperiodyczne. Inaczej jest z odmianami konopi indyjskich które nie reagują tak samo na światło, dla nich nie ma znaczenia ile trwa dzień, bo nie wpływa to na rozpoczęcie kwitnienia. Odmiany z autofloweringiem zaczynają kwitnąć z wiekiem, zwykle po około trzech tygodniach. Światłem można jedynie auto kwitnące rośliny zmusić do większego plonu, czyli można manipulować wielkość plonu światłem. Im więcej godzin naświetlania tym lepszy plon, zwykle wszyscy naświetlają automaty 18/6, czyli 18 godzin świtała i 6 godzin ciemni, są tacy co naświetlają auto odmiany 20/4.
Awatar użytkownika
Jan Kowalski
Posty: 24
Rejestracja: 13 gru 2017, 20:34

Re: Fotoperiodyzm u roślin co to jest?

Post autor: Jan Kowalski »

W tym artykule jest dokładnie opisane co to jest fotoperiodyzm https://kanabis.info/co-to-jest-fotoperiodyzm/
ODPOWIEDZ