Cała Prawda O Forum Haszysz com - Czyli Nasz Zły Brat

Awatar użytkownika
Blancior
Posty: 22
Rejestracja: 07 paź 2016, 0:07

Cała Prawda O Forum Haszysz com - Czyli Nasz Zły Brat

Post autor: Blancior »

Tekst został skopiowany z: prawdaoforumhaszysz.blogspot.com

Od lutego 2008 r. do 30 października 2017 r. byłem regularnym użytkownikiem na haszyszu. Miałem pseudonim Ice King, wielu z userów forum mnie zna, także osobiście.

Pełniłem na tym forum funkcje kolejno redaktora, moderatora, super moderatora i administratora pomagając tworzyć jego klimat i legendę.

Czas pobytu na forum haszysz dobiegł końca z momentem wyrzucenia mnie z moderacji forum i ukradzenia mojego konta przez Napalma. Było to spowodowane osobistym konfliktem z innym moderatorem Gandim który przez dłuższy czas dopuszczał się wobec mnie wrednych zagrań, nękania internetowego, robił mi na złość. Do teraz nie wiem dlaczego, nigdy go nie sprowokowałem. Pytałem się go za co mnie tak nie lubi ale po prostu wyparł się w żywe oczy jakiejkolwiek wrogości, zaprzeczył pisząc coś a la "co ty... ja do ciebie tylko friendship... nie wiem o co chodzi...". Nieważne. W każdym razie gdy odwalił kolejny numer, zwróciłem na to uwagę i zacząłem jechać po Gadim, Napalm poparł jego przeciw mnie. Zażądał abym przestał się bronić przed agresją tego osobnika. Zagroził że jeśli spróbuję go nie posłuchać, usunie mnie z moderacji. Po pewnym czasie rzeczywiście to zrobił; kazał mi też milczeć pod groźbą usunięcia forumowego dorobku sądząc że się go wystraszę.
cala-prawda-o-forum-haszysz.jpg
cala-prawda-o-forum-haszysz.jpg (224.82 KiB) Przejrzano 36757 razy
Przyjałem propozycję i poprosiłem Napalma żeby mi usunął wszystkie wątki i posty. Nie zrobił tego. W oóle nie zareagował. Nabrał wody w usta... lub schował łeb w piasek, jak kto woli. Napisałem na forum kilka razy że odchodzę i życzę sobie usunięcia całego dorobku forumowego ale zostało to zignorowane poza tym że posty szybko znikły. Zacząłem zatem pisać obraźliwe treści; wtedy zaraz Napalm ukradł moje konto, bez podania powodów, bez bana, bez słowa wyjaśnienia. Po prostu zmienił mi hasło żebym nie mógł się już zalogować. Konto wisi nadal na forum, wygląda normalnie tylko że nie jest już moje.

Ponieważ nie życzę sobie być traktowany w taki sposób, dotychczas zarezerwowany dla wrogów forum, poprosiłem go o zwrot konta. Nie zrobił tego. Czuję się zatem zobowiązany do podania tu informacji na temat funkcjonowania forum haszysz. Tych tajnych których ujawnienia Napalm sobie nie życzy. Bo niby czemu nie? If they are going to hang you for stealing a sheep, you may fuck it as well. Ponadto już nie jesteśmy kolegami i chcę go powkurwiać : )

Napalm!

Wszystko podane niżej jest zgodne z prawdą na tyle na ile pamiętam dawne wydarzenia. Ci ludzie którzy mnie znają z forum wiedzą że nie mam zwyczaju zmyślać ani konfabulować. Jeśli ktoś zna inną wersję wydarzeń to proszę się nią ze mną podzielić. Miłej lektury.

STRUKTURA ORGANIZACYJNA FORUM

Nie wszystko na forum haszysz jest widoczne dla przeciętnego użytkownika. Jest kilka ukrytych działów.

Moderatorzy zwykli czyli Mrowenus, dnx i mrwhitewidow mają wstęp do tajnej grupy Moderatorzy. Zwykły moderator może edytować posty i wątki, kasować je "na miękko" tzn z możliwościa przywrócenia oraz nakładać forumowe kary czyli ostrzeżenia i bany.

Super Moderatorzy zacier i Dyzma mają dostęp do poprzedniej grupy plus tajnej grupy Super Moderatorzy. Mogą to samo co zwykły modek a ponadto mogą ksaować posty i wątki permanentnie ("twardo") a także cofać ostrzeżenia i zdejmować bany. Mogą też dawać i zabierać odznaki.

Administratorzy mają dostęp do dwóch poprzednich grup i najwyższej Administratorzy gdzie gada się głównie o podziale forumowych konfitur.

Są to dwaj pseudoadmini Gandi i Ponury Żniwiarz - mają wstęp do tajnej grupy Admin, mogą w niej pisać i czytać ale nie mają mocy zarządzania forum i kontami userów, zmian nicków, haseł itd. czyli są zwykłymi super moderatorami tylko że z dostępem do działu dla administratorów

oraz

dwaj prawdziwi admini Napalm i Izak z dostępem do broni nuklearnej czyli Panelu Admin. Moga kasować uzytkownikom konta, zmieniać im hasła, nicki oraz inne parametry kont, ingerować w układ forum, przyporządkowywac userów do różnych grup, tworzyć nowe grupy z rozmaitymi uprawnieniami. Dostęp do panelu chciał tez mieć Gandi i poprosił o niego ale został zignorowany.

De facto wszystkim na forum rządzi Napalm a reszta załogi stanowi jego dwór. Nie są potrzebni do niczego innego i o niczym ważnym nie decydują, poza tym że dotrzymują Napalmowi towarzystwa i sprzątaja forum co przede wszystkim polega na pilnowaniu żeby nikt z rozlicznych wrogów Napalma nie mógł opublikować na forum kolejnych obraźliwych postów na jego temat. Jest tych wrogów dosyć sporo... Po wpisaniu w forumowej wyszukiwarce "napalm" w polu "nazwa uzytkownika" widać to
cala-prawda-o-forum-haszysz-2.jpg
cala-prawda-o-forum-haszysz-2.jpg (252.93 KiB) Przejrzano 36757 razy
Jedną z jego ulubionych rozrywek jest bowiem prowokowanie użytkowników, obrażanie ich, zazwyczaj w bardzo wulgarny sposób i blokowanie ich kont kiedy zaczną mu się odgryzać. Ma takie skrzywienie osobowości. Jest mocno dysfunkcyjnym DDA, dorosłym skrzywdzonym dzieckiem. Nigdy nie próbował poddać się terapii co widać po jego zachowaniu. Ma około 40 lat i ciągle żyje według zasad które kierowały jego smutnym dzieciństwem. Jego pierwszą reakcją na wszelkie problemy, konflikty etc jest agresja. Ma wielką potrzebę władzy i bycia docenianym co realizuje na forum którego jest panem i władcą. Miałem przyjemnosć poznać go osobiście.

Z pionków Napalma najważniejszy jest Izak. Jest forumowym skarbnikiem i zajmuje się kontaktem ze sklepami współpracujacymi z forum przez konto mailowe forum@haszysz.com. Izak jako jedyny z administratorów haszysza mieszka w Polsce. Jest w miarę normalnym człowiekiem.

Następny jest Gandi, osobnik o inteligencji, wykształceniu, zainteresowaniach i horyzontach myślowych fabrycznego robola zamieszkującego angielskie komunalne osiedle... którym zresztą właśnie jest. Jego wkład w forum to konkurs Photo Of The Month który został żywcem skopiowany z icmaga, siedemnaście fotorelacji z 9 roślinami każda oraz niezliczone posty na temat jego interesującego życia napisane pokemoniastym językiem 13latki z gimnazjum. Jest smutnym przykładem tego jak długoletnie ćpanie i chlanie uszkadza tkankę mózgową. Największą ambicją Gandiego jest legalna uprawa konopi w Polsce wolnej od imigrantów. Tego koleżkę również poznałem osobiście.

O Gadim takie oto miłe słowa napisał kiedyś Napalm ale to było prawie rok temu i od tamtego czasu chyba znów się polubili.
cala-prawda-o-forum-haszysz-3.jpg
cala-prawda-o-forum-haszysz-3.jpg (119.88 KiB) Przejrzano 36757 razy
Po Gandim jest długo długo nic a potem są pozostali moderatorzy, nie dopuszczeni do podziału łupów czyli $ o czym będzie później.

Poza tymi grupami forum haszysz ma jeszcze tajną grupę o nazwie Hasz Klub która w założeniu ma zrzeszać ludzi rzeczywiście uprawiających zioło i reprezentujących sobą jakiś bliżej nieokreślony "poziom". Kiedyś ta grupa nazywała się Advanced Growers, była dosyć prężna i rządziła się sama niezależnie od moderatorów.

Obecnie jest dosyć drętwą parodią dawnej grupy AG a o przyjmowaniu do niej i usuwaniu z niej członków decyduje jednoosobowo Napalm, jak o wszystkim innym na forum haszysz zresztą też. Głównym plusem tej grupy jest możliwość prowadzenia dzieki niej handlu konopnym suszem etc ktory na ogólnym forum jest zabroniony. Członkowie grupy mają też przywilej składania wniosków o pomoc w pozyskaniu nasion czy sprzętu uprawowego.

Kiedyś był jeszcze na forum klub zwany Zakon Marii. Należeli do niego starzy klimaciarze z początków istnienia forum. Obecnie ta grupa jest już martwa.

Sa jeszcze weterani którzy nie mają swojego klubu. Sa to po prostu starzy userzy, 5 i więcej lat na forum, 500 i więcej postów w dorobku. Bycie weteranem nie daje żadnych przywilejów. Z weteranami wiąże się śmieszna historia która rzuca nieco światła na osobowość Napalma. Zanim ta grupa powstała, istniała odznaka "Weteran" (zmieniona potem na "Zasłużony dla forum"). Była ona przyznawana dawnym moderatorom albo zasłużonym członkom forum przez admina lub głosowanie. Postanowiłem dać ją staremu userowi MiM (byłem wtedy administratorem a Napalm tylko supermodem). Napalm rozpętał o to straszną kłótnię - że jak mogłem się ośmielić zrobić coś takiego bez zgody pozostałych, że robię z forum swój prywatny folwark i się rządzę, że jak można komuś dać taka odznakę, MiM nie spełnia warunków i tak dalej. Dogadaliśmy się w końcu że dla takich starych userów zostanie stworzona grupa "Weteran" a odznaka zostanie zmieniona na "Zasłużony dla forum".

Forum ma też właściciela. Jest nim ScuN, Super Administrator. SCuN w teorii stoi ponad całym forum włącznie z administratorami ale de facto nie bierze udziału w życiu forum. Pojawia się bardzo rzadko, od dawna go na nim nie widziano. Być może siedzi w więzieniu albo nie żyje. Nie wiadomo czy ScuN obecny to ten sam ScuN sprzed lat. Nikt z załogi nie zna tego człowieka osobiście.

FORUM I SKLEPY

To co teraz przeczytacie stanowi największą tajemnicę forum, do której oficjalnie nie mają dostępu nawet super moderatorzy.

Forum zarabia. Uzyskuje regularne przychody którymi dzieli się trzech (obecnie) administratorów w tajemnicy przed resztą.

Przychody forum biorą się z działu Zaopatrzenie.

Zaopatrzenie ma cztery działy – growshopy, seedshopy, headshopy i oszuści. Poza tym ostatnim, są to działy płatne.
Sklepy rekomendowane przez forum są w teorii sprawdzone, uczciwe i – co kluczowe – bezprzypałowe czyli takie w których zakupy nie wiążą się z ryzykiem podzielenia się przez sklep danymi klienta z organami ścigania.
W praktyce dział Zaopatrzenie to płatna tablica ogłoszeń.

Wiszą w nim sklepy które zapłaciły za przywilej bycia na forum.

Na dzień dzisiejszy są to /admin - cenzura, bez linków i nazw do tych sklepów/ plus jeden headshop, /admin - cenzura, bez linku i nazwy/ który zniknie z forum bo zrezygnował niedawno z płacenia.

Sklep może być jak najbardziej na poziomie ale jeśli nie zapłaci to forum nikogo o nim nie poinformuje. Jeśli ktoś spróbuje założyć wątek informacyjny, zostanie on natychmiast usunięty. Z drugiej strony jest możliwe że pojawi się sklep oszukańczy, wniesie opłatę i na forum będzie widniał jego wątek – aż do momentu kiedy zaczną się zgłaszać oszukani przez ten sklep ludzie. Forum nie poniesie za taki wypadek żadnej odpowiedzialności.

Nie zawsze tak było. Kiedyś każdy sklep mógł założyć swój wątek na forum, pod warunkiem że podał na swojej stronie linka do forum, nic więcej. Opłaty pojawiły się pod koniec 2013tego, po nieudanym puczu forumowym o którym może kiedyś napiszę. W skrócie powiem że pucz zrobiła poprzednia grupa administracyjna która chciała zniszczyć reputację forum haszysz strasząc ludzi jego rzekomą wrażliwością na włam, aby zabrać użytkowników na swoje nowe forum o nazwie growlike.pro aby tam robili fotorelacje i generowali ruch dzięki czemu właściciele growlike mieli mieć zbyt na swoje nasiona i przestrzeń reklamową.

Zauważyłem że w pewnym sklepie pojawiły się nasiona zrobione przez przywódcę rozłamowców. Wcześniej, zanim założył growlike, pokazywał na forum haszysz jak te nasiona produkuje.

Nie mogliśmy pozwolić mu zarabiać reklamując się na forum które chciał zniszczyć. Złożyliśmy sklepowi propozycję „płacisz nam okup za to że masz w ofercie nasiona tego gościa lub usuwasz je z oferty albo odchodzisz z haszysza” i... zgodził się płacić. Skoro jeden to i reszta... Tak się zaczęło i trwa to do dzisiaj z tym że system opłat został kilka razy zmieniony. Opisując go zacznę od stanu obecnego i będę stopniowo cofać się w czasie.

Część sklepów płaci w naturze - dostarcza administracji forum bonów za które można zrobić w nich zakupy. Te bony są – częściowo - przeznaczane na nagrody w konkursach. Sklep daje bony za 500 złotych na miesiąc albo znika z forum.

Część tych bonów jest przeznaczana na nagrody w konkursach. Bonów jest zawsze więcej niż nagród do wygrania, dlatego administratorzy i moderatorzy co jakiś czas biorą je sobie na własny użytek. Trzeba sie zgłosić do administratora, jest to zapisywane w specjalnym wątku i można potem sprawdzić kto, na jaką wartość i kiedy pobrał bony na towar. Bony sa też rozdawane ludziom z Hasz Klubu. Nie jest prawdą że moderatorzy po kryjomu przyznają sobie bony rzekomo wygrane w konkursach. Nie muszą tego robić – bonów jest w zapasie zawsze znacznie więcej niż nagród i moderatorzy mogą je sobie brać, oczywiście w granicach rozsądku. Konkursy sa prowadzone w miarę rzetelnie, w głosowaniach raczej nie ma oszustw. Nagród nigdy nie przyznaje się losowo - zawsze jest głosowanie, czasem użytkowników czasem moderatorów. Czasem nagrody daje arbitralnie autor konkursu.

Ponieważ bonów jest nadmiar, część sklepów płaci forumowi w gotówce. Składka wynosi 300 złotych od sklepu na miesiąc.

Kiedy jeszcze byłem w administracji czyli nie tak dawno, płaciło pieniędzmi osiem sklepów a więc dawały 2400 zł na miesiąc czyli 28800 zł rocznie. Kwota ta do niedawna dzielona była między czterech ludzi: Napalm in the morning, Izak, Gandi i niżej podpisany. Łatwo policzyć że na twarz przypadało 600 zł miesięcznie. Wpłaty odbywały się kwartalnie, za każdym razem na inne konto. Po trzecim kwartale 2017tego zrezygnowałem z udziału w tych zyskach i wydałem dyspozycję aby moją część przekazywać wskazanej przeze mnie fundacji charytatywnej.

Uprzednio odbierałem pieniądze od wybranych przez siebie dwóch sklepów. Płaciły składkę raz na rok i miały za to zniżkę. Mniej więcej rok temu zostały one usunięte z forum – okazało się że właściciele zostali zaaresztowani a kilka lat wcześniej te sklepy miały już kłopoty z policją, zostały im skonfiskowane komputery z danymi klientów. Sklepy nie poinformowały o tym forum. Za to zostały z forum usunięte. Jednemu z tych sklepów zwróciłem wtedy 1200 złotych za niewykorzystany czas reklamowy jaki mieli opłacony do końca roku.

Wybrałem sobie (niezbyt fortunnie) te dwa sklepy aby bezpośrednio i osobno od reszty pobierać od nich opłatę forumową gdyż przedtem forum było już trzy razy okradzione. Zaanonsowałem reszcie że nie chcę być solidarnie okradziony czwarty raz.

Trzecia wielka kradzież

Pierwsza wpłata gotówkowa od wszystkich sklepów miała trafić między dwie osoby aby ją rozdzieliły między siebie i resztę – niżej podpisanego i ówczesnej administratorki o ksywie Marmolada. Ponieważ Napalm in the morning akurat wyrzucił mnie z administratorni za to że poparłem przeciwko niemu sklep który oskarżył on, zresztą błędnie o oszustwo i wulgarnie ich zwyzywał od złodziei (mieli mu jakoby przysłać fałszywe nasiona), całość opłat kwartalnych odebrała od sklepów Marmolada, po czym zatrzymała je dla siebie nie dzieląc się nimi z nikim. Było tego ponad 8 tysięcy złotych. Kradła już wcześniej, po cichu sprzedawała userom forum nieco bonów na towar jakie wisiały na widoku w adminowni i cztery osoby miały do nich pełen dostęp. Po tej kradzieży wprowadzone zostały dodatkowe zabezpieczenia.

Wcześniej odbieraliśmy całość opłat w bonach na nasiona, nawozy i sprzęt. Były to kody kóre należało podac sklepom robiąc zamówienie. Były ot tak dostepne w dziale w Super Moderatorni i część z nich została wykradziona.

Druga wielka kradzież

Wyglądało to tak: okazało się że część bonów które widniały w zasobach forumowych jako świeże jest już wykorzystana. Sklepy dostały bony jako zapłatę i wysłały towar do miasta gdzie mieszkał moderator Los Menelos. Menelos wytłumaczył to w taki sposób: jego znajomy, nałogowy hazardzista, podstępnie zainstalował mu na komputerze keyloggera i w ten sposób uzyskał dostęp do jego konta aby wchodzić do naszej moderatorni i kraść bony. Wiarygodne czy nie, Menelos stracił za to tylko funkcję a zachował reputację na forum.

Pierwsza wielka kradzież

Jeszcze wcześniej mieliśmy najprymitywniejszy system jaki można sobie wyobrazić – sklepy przysyłały towar fizycznie, na adres podany przez administrację forum. Ponieważ sklepy i userzy forum są w Polsce a administracja w wiekszości mieszka za granicą, potrzebowaliśmy kogoś kto by ten towar odbierał, przechowywał i wysyłał zwycięzcom konkursów. Takim kimś był niejaki Salwador Dali; szybko awansowany z nowego usera na moderatora, odebrał nasiona za 50 tys złotych i więcej ich ani jego nie widzieliśmy. Po tej akcji wymyśliłem żeby pobierać opłatę w bonach.

Obecny system gotówkowo-bonowy jest jak dotąd najdoskonalszy. Jego minusem jest/był fakt że pieniądze dzieli między siebie czteroosobowa grupa wtajemniczonych i musi to być trzymane w tajemnicy, przed resztą załogi (pracującą na forum za darmo) i w ogóle wszystkimi. Co właśnie przestało być stanem faktycznym za co podziękujmy Napalmowi z Gandim.

Dziękuję za uwagę.
Awatar użytkownika
Marian
Administrator
Posty: 58
Rejestracja: 23 wrz 2016, 12:37

Re: Cała Prawda O Forum Haszysz com - Czyli Nasz Zły Brat

Post autor: Marian »

Teraz już wiecie dlaczego jedyny profesjonalny sklep z nasionami marihuany jakim jest THC-THC.COM nie widnieje na tym oszukańczym forum.
Autor powinien jeszcze wspomnieć o celowym niszczeniu innych sklepów które nigdy nie chciały współpracować z tą bandą oszustów.
Nasiona marihuany kupujcie Bezpiecznie w sklepie THC-THC.COM, tylko oni mają biuro obsługi klienta w Hiszpanii.
Awatar użytkownika
Blancior
Posty: 22
Rejestracja: 07 paź 2016, 0:07

Re: Cała Prawda O Forum Haszysz com - Czyli Nasz Zły Brat

Post autor: Blancior »

Dodam jeszcze od siebie że według moich ustaleń analizując ich forum właśnie wspomniany Napalm ze swojego oficjalnego konta oraz ze skradzionych kont robi antyreklamę dla sklepu thc-thc, zakładając bzdurne tematy typu "przypał thc-thc". Jasnym jest też że działa na zlecenie innych sklepów które mu płacą i są umieszczane w pseudo dziale "polecane sklepy" czy też "zaopatrzenie".
Co do wspomnianego głównego właściciela ScuN to nie trudno było ustalić że jest to niejaki Adaś właściciel nie istniejącego już sklepu z nasionami cannbis fr http://growenter.com/viewtopic.php?f=37&t=3451 i faktycznie nie bardzo wie co się wyprawia na jego własnym forum.
Awatar użytkownika
AK47
Posty: 28
Rejestracja: 12 lis 2017, 19:26

Re: Cała Prawda O Forum Haszysz com - Czyli Nasz Zły Brat

Post autor: AK47 »

Współczuję ludziom którzy się tam zarejestrowali, ich IP u nich pozostanie na wieki. A widząc jak się na wzajem okradają i w ogóle jaka tam jest patologia, to aż strach pomyśleć co się dzieje lub co może się stać z tymi danymi użytkowników. Raczej taki jeden z drugim administratorem żeby ratować własną dupę bez skrupułów oddał by bazę danych użytkowników.
Awatar użytkownika
Jan Kowalski
Posty: 24
Rejestracja: 13 gru 2017, 20:34

Re: Cała Prawda O Forum Haszysz com - Czyli Nasz Zły Brat

Post autor: Jan Kowalski »

Osoba która napisała te informacje to ktoś kto mało kojarzy, albo jest zbyt młoda żeby pamiętać wszystko. Dawno temu, ja te czasy pamiętam. Nie jaki Adam M - ScuN założył portal i forum haszysz, celem jego powstania była promowanie i sprzedaż nasion marihuany i koleś do tego dążył. Nie miał jeszcze domeny sklepu a już chciał nawiązać współpracę z dutch passion więc podał im dane haszysza z numerem telefonu itp. a później po jakimś czasie ten sam numer telefonu podał na swojej stronie sklepu, i to był strzał w kolano. Potrafiły do tego dojść osoby które lubią szperać, a pan autor postu pisze że nie wie kto jest głównym właścicielem forum. Wiec po prostu mało wie lub nie potrafi kojarzyć faktów. Skoro taka banda typków zarządza tym forum i ma dostęp do zasobów to jak współczuję osobą które się tam zarejestrowywać. Chociaż jak dane po raz kolejny wypłyną to i tak administracja szybko znajdzie sklep który tym obwinią, i biznes forumowy dalej będzie się kręcił a frajerzy którzy się tam rejestrują będą łykali jak pelikany każde bzdury wypuszczone przez całą hołotę administracyjną która się na wzajem okrada. Żałosne jest to strasznie.
Mirosław R
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2018, 0:07

Re: Cała Prawda O Forum Haszysz com - Czyli Nasz Zły Brat

Post autor: Mirosław R »

Jedno jest istotne, jak autor wspomniał nikt nie wie kto jest właściciel forum. Nawet główny zarządca. To właścicielem może byś każdy [policja] i ten każdy ma furtkę-dostęp do wszystkich danych użytkowników. Czy w to rozumiecie [pobity] To jest największa patologia internetowa o jakiej słyszałem. Skoro administratorzy, moderatorzy okradają się wzajemnie to czy wy zwykli użytkownicy czujecie się tam bezpiecznie podając dane, rejestrując się i powierzając email, IP. Zważywszy że większość z użytkowników uprawia konopie.
PaPa Haszysz
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2023, 21:51

Re: Cała Prawda O Forum Haszysz com - Czyli Nasz Zły Brat

Post autor: PaPa Haszysz »

Przepraszam, że wykopuję taki stary temat, ale trochę się zdenerwowałem, bo nieświadomie jakiś czas temu założyłem konto na tamtym forum.
Mam się obawiać bagiet?
[policja]
Awatar użytkownika
Termit
Posty: 9
Rejestracja: 12 lis 2017, 19:23

Re: Cała Prawda O Forum Haszysz com - Czyli Nasz Zły Brat

Post autor: Termit »

Jeśli nie pokazywałeś tam zdjęć wielkich krzaków konopnych [harvest] to nic ci nie grozi. Ale polecam nie wypowiadać się tam i zlikwidować konto. Tutaj jesteś bezpieczny [peace]
ODPOWIEDZ