Siatka ScrOG
Możliwe, że główny szczyt znajdzie swoją drogę w dziurce w siatce hole i zacznie dalej rosnąć. W zależności od rozmiaru twojej siatki, możesz przekładać pod siatkę aby powodować rozrost łodyżek w dół łodygi albo pozwolić na wzrost nowych szczytów, które powstały przy Twoim udziale. ScrOGs można stosować na pojedynczej roślinie, 2-3 albo wielu roślinach stosując ustawienia z SoG. Gdy już będziesz mieć ładną pełną szczytów siatkę, albo dżunglę po treningu ze sznurkami i drutami możesz wysłać roślinki na kwitnienie i obserwować dziejącą się magię.
Dobre i złe strony ScrOG
Dobre strony metody
Łatwo prowadzić rośliny dzięki zastosowaniu siatki
Siatki mogą być użyte ponownie
Może być stosowana przy nieco większych uprawach bez niepotrzebnych strat czasu
Piekielnie prosta - jak się patrzy
Ułatwiająca zbiory
Złe strony metody
Wymaga ciągłego prowadzenia roślin w fazie weg.
Utrudnia transport oraz przesadzanie z doniczki do doniczki
Wymaga trochę więcej nauki/praktyki niż LST
Wymaga planowania w czasie w celu maksymalizacji rezultatów |praktyka czyni mistrza|
Pomimo iż obie metody są tak podobne, ważne jest wybrać wcześniej styl i preferencje. Obie pozwalają otrzymać wspaniałe rezultaty i wielce powiększyć zbiory . To szczególnie ważne dla microgrower-ów, dla których liczy się każdy pączuś. Teraz odkryjemy ostatni kawałeczek przewodnika po treningu.
Widok od spodu siatki ScrOG
Metoda ScrOG jest bardzo podobna do LST z tą różnica, że zamiast stosowania sznurka lub drutu używa siatkę rozciągniętą ponad roślinami przytwierdzoną do donicy , albo stanowiącą osobny element zamontowany do konstrukcji boksa. W momencie gdy roślina osiągnie odpowiednia wysokość można rozpocząć trenowanie. Gdy siatka jest już ponad rośliną a stożek wzrostu jest wystarczająco długi, należy wygiąć i przełożyć go pod siatkę. To spowoduje, że szczyt zacznie rozrastać się na szerokość. W dodatku, spowoduje to powstanie nowych szczytów w dół łodygi. Te powstałe szczyty można także trenować w dół w celu rozrostu na szerokość, albo trenować tak by rosły w powrotem, w przerwy w siatce po tym jak już rozrosły się horyzontalnie.