Strona 1 z 1

Uprawa indoor - podstawy i porady

: 18 paź 2016, 13:17
autor: PolicyjnyPies
Kluczem do sukcesu przy uprawie konopi jest przede wszystkim wiedza, jak i czym żywi się roślina i w jakich warunkach najlepiej się rozwija. Indoor czy outdoor, przy marihuanie to nie gra roli, bo wszędzie potrzebuje tych samych warunków. Aby przeżyć marihuana potrzebuje światła, powietrza, wody i odżywki. Potrzebuje też tzw. medium,czyli ziemi, w której może się rozwijać i wystarczająco ciepła. Jeśli brakuje jej chociaż jednego z wymienionych komponentów, to przestaje rosnąć i po prostu umiera.

Jeśli chodzi o uprawę indoor, to ważne jest, aby:
światło miało dobre spektrum i wystarczającą intensywność,
powietrze musi być bogate w dwutlenek węgla, ciepłe i suche
podlewanie było obfite, ale nie przesadzone
medium, czyli ziemia, w której rośnie musi być bogate w minerały

Jeśli wszystkie kryteria będą spełnione, to roślinka nam się na pewno odwdzięczy.

!!!CIEKAWOSTKA!!!
Marihuana rośnie jako roślina jednoroczna. Jednak wyrafinowanym growerom udaje się szybko doprowadzić roślinę do kwitnienia i w ten sposób zbierać obfite budsy co 6-10 tygodni.

Co to właściwie znaczy, że marihuana jest rośliną jednoroczną? To znaczy, że jej cykl życia trwa jeden rok. Jeśli zasiejemy ziarnko na wiosnę to latem będziemy mieli silną roślinę, która jesienią będzie kwitła i wyprodukuje nowe ziarenka. Wraz z nowo wyprodukowanymi ziarenkami zaczyna się nowy cykl życia rośliny.

Ziarnko jest otoczone twardą skorupką, która ochrania embrion i dostarcza mu rezerwy minerałów. W dogodnych warunkach, czyli przy odpowiedniej temperaturze, wystarczającej wilgotności i dopływie świeżego powietrza takie nasionko na pewno wykiełkuje. Skorupka pęka, z jej dolnej części wydostaje się mały korzeń, a z górnej mały kiełek z dwoma listkami, który pnie się ku gorze w stronę światła.

Podobnie dzieje się z korzeniem, który rośnie oczywiście w odwrotną stronę, ale w podobny sposób jak łodyga. W górnej części korzenia zostają gromadzone rezerwy minerałów. W jego centralnej części tworzą się naczynia transportujące wodę, a w końcówkach wytwarzają się komórki, które mają za zadanie wyszukiwanie wody i pokarmu, a przyjmowane są one przez jednokomórkowe włoski. Jeśli roślina nie znajdzie wody, to te włoski usychają i obumierają. Są też bardzo bardzo bardzo wrażliwe i mogą zostać bardzo łatwo uszkodzone, np. przy przesadzaniu, jeśli roślina zostanie niedelikatnie szarpnięta z ziemi albo jeśli dostanie się do nich światło i powietrze. Dlatego przy przesadzaniu trzeba zwrócić uwagę na to, aby korzenie nie wytrzepywać z ziemi.